IPB

Hoşgeldin Misafir sadece misafir olmak mı istiyorsun ?yoksa üye olmak mı istiyorsun? evet mi? o zaman lütfen üye olun. ( Giriş | Kayıt )

Reply to this topicStart new topic
> Mülakatlarda Neler Var?Hepsi Burada...
Derecelendirme  5
profdrutku
Mesaj Feb 22 2009, 12:34 PM
Mesaj #1

stajyer
*

Grup: Members
Üye No: 5,189

Arkadaşlar 2 yıldan beri Tıbbi Mümessil olmak için uğraşıyorum ama bir türlü olamıyorum.Bari elimdeki tüm bilgileri paylaşayımda o kadar girdiğim çıktığım mülakatlar birilerinin işine yarasın...

Pfizer

*Öncelikle gittiğiniz zaman brifing,şirket profili gibi.
*Sonra size çözmeniz için 3 çeşit sınav sunuyorlar.Bunlardan biri mantık soruları(şu ikisi arasında bir bağlantı vardır buna göre 3.yerdeki boşluğa ne gelmelidir tarzı).İkincisi ise analitik zekayı ölçmek için bol bol hesaplama soruları(anlayacağınız matematik).Üçüncü ise kişilik testi(yaklaşık 160 soruluk ben söyleyim doğru yada yanlış seçeneklerinin olduğu sorular)
*Bütün bunları geçtikten sonra hangi bölge müdürlüğüne bağlı çalışacaksanız oranın müdürleri ile mülakata giriyorsunuz.Genelde de 3 kişi sizi soru yağmuruna tutup en sevmediğiniz konuyu buluyor ve de onun üzerinde sürekli yorum yapıp sizin sabrınızı zorluyor)

BEN SINAVLARI GEÇTİM MÜLAKATTA ELENDİM!!!

Mustafa Nevzat İlaç Sanayi

Onlarda iki çeşit sınav yapıyorlar bir analitik zeka(işletme okuyanlara sorulan sınav sorunlarından daha kazık sorular) ardından da kişilik testi.Sonrada mülakata çağırıyorlar.

BEN SINAVLARI GEÇTİM MÜLAKATTA ELENDİM!!!

Abdi İbrahim İlaç Sanayi

Tam tamına 3 defa çağrıldım.2sine katıldım.3.de de artık gelme dediler.
*İlk olarak analitik zeka ve kişilik testi yapıyorlar.
*Bunlardan sonrada mülakata çağırıyor
*Grup mülakatında konu seçiyorsun(konu iki nesnenin zıttı.açıklayacak olursam 4 kişilik grup mülakatında 2 kişi "kürdan diş ipinden iyi temizler" diğer iki kişi ise diş ipi kürdandan iyi temizler" bunu tartışıyorsun)
*Sonra satış mülakatına giriyorsunuz.(acayip bir şekilin olduğu bir resim veriyorlar ve de ona özellik belirleyip içeride artık bu işlerin piri olmuş birisine pazarlamaya çalışıyorsunuz)

İŞTE BENDE BURADAN SONRA ELENDİM.

Astellas

Danışmanlık şirketinin yaptığı mülakat hemen bitiyor.
*İlk önce grup önüne çıkıp kendinizi tanıtmanız isteniyor.
*Sonra bir içecek firmasını sorunu var azarlama ile ilgili onu tartışıyorsunuz.Konu uzun oluğu için onu yazamıyorum.
*Sonrasında ise birebir mülakata giriyorsunuz ve de klasik sorulara cevap veriyorsunuz(neden bu iş neden bu firma)

BENİ BUNDAN SORA ARAMAYA BİLE TENEZZÜL ETMEDİLER!!!

Sanovel İlaç Sanayi

*İlk olarak grup mülakata alıp bir yemek şirketinin 3 ayrı müşterisi var ona göre ne yapmanız gerektiği hakkında tartışıyorsunuz.
*Orada elenenler elendikten sonra bire bir mülakata giriyorsunuz.Orada da yine klasik sorular soruyorlar.Ardından da belli konulardan üzerinize gelip sizi yıldırmaya çalışıyorlar.

BEN İLK AŞAMAYI GEÇTİM AMA HER ZAMAN Kİ GİBİ BİREBİR MÜLAKATTA ELENDİM!!!

Biomeks İlaç Sanayi

Firma da benim hatay'da oturmama rağmen Kayseriye çağırdılar.
Bölge müdürleriymiş işte onula sohbet ediyorsunuz.Olay bu kadar.

BEN GENE ELENMİŞİMDİR ARAMAYA BİLE TENEZZÜL ETMEDİKLERİNE GÖRE!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
biosciencess
Mesaj Aug 23 2009, 01:10 AM
Mesaj #2

stajyer
*

Üye No: 6,549

Merhaba Öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı sana çok teşekkür ederim. Ama inan durumunu okurken hem güldüm hemde üzülmeden edemedim. Sanırım sorun sabrının zorlanması olabilir:( ama bu kadar upraş verdikten sonra inanıyorumki seni aldıklarında en ıyı reprezant sen olacaksın. Bence vazgeçmemelisin. Hayatında başarılar dilerim.
+Quote Post
serkan787
Mesaj Oct 11 2011, 22:35 PM
Mesaj #3

yeniyim
*

Üye No: 48,248

kardeş senden mümessil olmaz 5 senedir bu işin içinde olan biri olarak okadar frma yanılıyor olamaz.

ben bilimde başladım aynı anda deva şimdi eastpfarma oldu oraylada görüşüyordum. bilimden çagırdılar kursa başladık devadanda aramışlardı. bu senin mulakat teknıklerınle alakalı.

bana sorarsan 5-6 firmanında ilksözlü mulakatta elemesi bi tesaduf olamaz.
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
Okuyan Sayısı: 1 (1 Misafir ve 0 Gizli Üye)
0 Üye:

tıbbi mümessil, ilaç ve sağlık konusunda her konuyu paylaşabilirsiniz.tüm sağlık konularını (soğuk algınlığı, nezle, grip, depresyon, obezite (şişmanlık, zayıflama yöntemleri), cinsel disfonksiyon (iktidarsızlık gibi), sağlık haberlerini, tıbbi ilaç firması tanıtımları, özel hastane tanıtımları, Tıbbi Mümessil iş ilanları, tıbbimümessil iş başvuruları, tıbbi mümessil işe alım, tıbbi mümessil anıları, Tıbbi mümessil sorunları, Tıbbi Mümessil atasözleri konularını sitemizde bulabilirsiniz.represantlara gerekli olan bilgisayar programları (winamp 2013, windows media player, antivirüs güvenlik programları en son sürümleri 2013 sürümleri gibi.), internet tarayıcıları (internet explorer 7,8,9, firefox 18, opera gibi), resimler (örneğin çin malı araba resimleri), komik fotoğraflar, karikatürler, fıkralar, komik yazılar, power point sunumları sitemizde sürekli güncelleniyor.yemek tarifleri bölümümüzde geniş tariflere yer verilmektedir.2013 yılı vizyondaki ve gelecekte gösterime girecek olan sinema filmlerinin tanıtımları da sürekli sitemizde güncellenmektedir.lütfen yasak içerikleri göndermeyiniz.yazdıklarınızda kişiye,kuruma ve genel ahlaka hakaret mesajları yazmayınız.www.mumessiller.com tıbbi mümessiller sitemizde yazılan yazıların içeriğinden, resimlerden ve linklerden tamamen gönderen kişi sorumludur.www.mumessiller.com sitesinde site yöneticisi haricinde yazılan tüm yazılardan, gönderilen resimlerden ve gönderilen linklerden site yönetimi sorumlu tutulamaz.tıbbi mümessil dernekleri ortak internet sitesi 2013 yılı içinde hizmet verecektir.
Herhangi bir konu için düşüncelerinizi bizimle paylaşmak isterseniz:yorum yazın.
Basit Görünüm Tarih: 1st October 2014 - 12:28 PM
tıbbi mümessiller sitesini şu ana kadar free web hit counter kişi ziyaret etmiştir.teşekkür ederiz.